New year's Resolutions tips and ideas

New year's Resolutions tips and ideas

Inteligentni Mężczyźni Rzadzaj Zdradzają

Written By: admin - Mar• 05•10

Mojageneracja.pl: Dr Satoshi Kanazawa z London School of Economics and Political Science przeprowadził ostatnio badania, z których wynika, że mężczyźni z wyższym ilorazem inteligencji przykładają większą wagę do wartości monogamii niż ich mniej inteligentni koledzy. Zobacz też: 10 najbardziej destrukcyjnych zachowań ludzkich
Kanazawa zrobił analizy dwóch większych badań, przeprowadzonych wcześniej w Stanach Zjednoczonych, które przedstawiały postawy społeczne i poziom inteligencji tysięcy amerykańskich nastolatków i dorosłych.

Jak wykazuje analiza empiryczna (…, bardziej inteligentni mężczyźni są w większym stopniu skłonni doceniać wartość monogamii i wyłączności seksualnej niż mniej inteligentni panowie – stwierdził akademik.
Kanazawa uważa, że zależność ta ma swoje podstawy w rozwoju ewolucyjnym. Wyłączność seksualna jest – przekonuje akademik – “nowinką ewolucyjną”; jakością, która miałaby niewielkie znaczenie dla pierwszych ludzi, zaprogramowanych wręcz na rozwiązłość.

Wtedy chodziło o zostawienie jak największej ilości potomków. Teraz przestało to być wartością nadrzędną i tylko inteligentni mężczyźni byli w stanie zrzucić psychologiczny balast swojej płci i przystosować się do wymagań współczesnego świata.
Co ciekawe, podobna korelacja w przypadku kobiet nie zachodzi: nie znaleziono dowodów, które by przekonywały, że im kobieta mądrzejsza, tym bardziej wierna.

Badania Dr Satoshi Kanazawy zostały opublikowane w marcowym wydaniu kwartalnika “Social Psychology Quarterly”.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *